1 milyon liralık satışa imza attı

Tarih : 22/11/2016 2:20:50

Aycan&Feres İş Ortaklığı, CNR'da düzenlenen emlak fuarında Greenox Urban Residence projesinden 1 milyon liralık konut sattı.Greenox'ta 480 bin TL'lik konutlara 3 bin TL taksitle sahip olunabiliyor. Kampanya içeriğine göre konut bedelinin yüzde 20'si peşinat olarak, yüzde 20'si ise Eylül 2017'de veriliyor. Kalan yüzde 60'lık kısım için ise 120 ay yüzde 0.38 faizle ödeme yapılıyor. Bu doğrultuda 3 bin liradan başlayan taksitlerle ev sahibi olunabiliyor. 2017 yılının Ekim ayında teslim edilmesi planlanan proje, 17 katlı tek blokta 170 konuttan meydana geliyor. Projede alanları 50 ila 97 metrekare arasında değişen 1+1 ve 2+1 daireler yer alıyor. Türkiye'ye yatırımı sevdi.

Al-Zamil Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Abdülhamid Abdullah Al-Zamil, 3. İstanbul projesine ortaklıkla birlikte Türkiye'de iki ayrı gayrimenkul yatırım fonu kurmak için harekete geçtiklerini kaydetti. İlk fon için Sermaye Piyasası Kurulundan (SPK) gerekli izinler alındı. İkinci fon içinde iznin çıkmak üzere olduğu söylendi.

Al-Zamil, her iki fonun da başlangıçta 250'şer milyon lira büyüklükte olacağını, zamanla rakamın artabileceğini aktardı. Al-Zamil, Erzurum'da da 150 milyon doların üzerinde bir tutarla çimento fabrikası yatırımı yaptıklarını ifade ederek, “Çok sayıda yatırımımız daha olacak. Gayrimenkul sektöründe oluşturduğumuz fonları da büyütebileceğiz” diye konuştu. Şu anda yapılacağı belirtilen bazı teşvik ve düzenlemelerin hayata geçmesi durumunda Türkiye'ye yönelecek yabancı yatırımların katlanarak artacağını dile getiren Al-Zamil, “Biz, Türkiye'ye yatırım yapmayı düşünen herkese tavsiye ediyoruz. Buraya yatırım yapsınlar" dedi.